مجموعه زیبای موزه صدف ناژوان

 

موزه صدف اصفهان اولين موزه تخصصي صدفها وحلزون هاي دريائي در ايران مي باشد كه علاوه بر گونه هاي موجود از آب هاي خليج فارس ، درياي عمان و بحر خزر داراي گونه هاي جذاب و ديدني از درياها و اقيانوس هاي مختلف دنيا مي باشد.


اين مجموعه يكي از نادرترين مجموعه ها در خاورميانه بوده و داراي بيش از ۹۰۰ گونه از نرمتنان (صدف هاي دريائي: شكم پايان- دو كفه اي ها و سرپايان)، خارپوستان ( ستاره هاي دريائي ، طوطيا هاي دريائي ،سكه هاي دريائي) ، سخت پوستان (خرچنگ هاي دريائي)و....مي باشد كه از آب هاي سراسر دنيا ( از تنگه برينگ روسيه تا آب هاي كرانه جنوب شرقي آرام نزديك جنوبگان ) توسط كاپيتان دريانورد حسن خواجه طي بيش از ۲۷ سال به صورت متمادي جمع آوري و گرد آوري شده است .

 

 

 موزه دارای دو ویترین از خارپوستان، چهار ویترین از دوکفه‌ای‌ها، سه ویترین از بندپایان، یک ویترین از اسفنج‌ها، یک ویترین از کیسه‌تنان، ۱۵ ویترین از نرم‌تان و شکم‌پایان و دو ویترین در انتهای سالن است که به فروش اشکال گوناگون صدف و ماننــد آن اختصــاص دارد.
اين مجموعه واقع در پارك ملي ناژوان ، جنب آكواريم اصفهان در سالني به مساحت ۳۵۰ متر مربع در فضائي آرام و دلنشين آماده استقبال از علاقمندان ، مجموعه داران ، اردو هاي دانشجوئي و دانش آموزي و تورهاي گردشگري و طبيعت گردي است.

 

 


ساعات بازديد زمستان؛ ۰۹:۰۰ صبح الي ۱۸:۰۰ به صورت يكسره

ساعات بازديد تابستان؛ ۰۹:۰۰ صبح الي ۲۰:۰۰ به صورت يكسره

آدرس : اصفهان - بلوار كشاورز- ميدان سهروردي – جاده الفت- موزه صدف اصفهان

تلفن : (۰۳۱)۳۶۶۳۴۳۱۰

فاكس : (۰۳۱) ۳۶۶۳۴۳۱۱

 

1111
2222
3333
4444
5555
6666
7777
8888

مکان موزه صدف برروی نقشه

FaLang translation system by Faboba