رزرواسیون و رزرو هتل
رزرو هتل فرایندی است که شما پیش از مراجعه به هتل و حتی اقدام به سفر می توانید با انتخاب هتل خود، نوع اتاق و تاریخ سفر در صورت داشتن ظرفیت آزاد، آن را رزرو کرده و در تاریخ مشخص آن را به مالکیت خود در بیاورید و به راحتی در هنگام مراجعه به هتل پذیرش شوید.

اصطلاحات بکار رفته در هتل ها

در هر هتلی واحدی به نام رزرواسیون مشغول فعالیت بوده که به عبارتی تقویم هتل را برای خالی و یا پر بودن آن مشخص می کند. این واحد با در دست داشتن تمام اطلاعات اتاق های هتل در تمام روزهای و تاریخ های سال، اطلاعات کاملی از وضعیت ظرفیت هتل داشته و می تواند اعلام کند که کدام تاریخ امکان پذیرش مهمان را دارد و چه زمانی ظرفیت هتل تکمیل است. فرایند رزرو هتل نیز بطور مستقیم زیر نظر واحد رزرواسیون صورت می گیرد.

واچر
واچر برگه تاییده رزرو هتل بوده که شما زمانی که هتل خود را رزرو می کنید، در اختیار شما قرار می گیرد و به معنی قطعی بودن رزرو اتاق شما در هتل مد نظر و در همان تاریخ مشخص است و با داشتن این برگه شما در زمان رسیدن به مقصد و مراجعه به هتل می توانید بدون هیچگونه دردسری پذیرش شوید.

voucher

پذیرش یا چک این
پذیرش یا چک این فرایندی است که شما در زمان ورود خود به هتل با آن مواجه می شوید. در این مرحله به شما فرمی داده شده تا اطلاعات خود و همراهان را مانند نام و نام خانوادگی، کشور و یا شهر مبدا، تاریخ تولد و کد ملی و قصد سفر در آن وارد کنید و سپس به شما کلید اتاق تحویل داده شده و شما اجازه ورود به اتاق خود را دارید.

لازم به ذکر است در بیشتر هتل ها ساعت پذیرش و تحویل اتاق به میهمان ساعت ۱۴ بوده و پیش از این ساعت امکان چک این وجود ندارد.

اصطلاحات بکار رفته در هتل ها

فقط اتاق (Only Room)
این نوع از پذیرش به آنهایی اطلاق می شود که تنها اتاق در اختیار مهمان قرار می گیرد و خدماتی مانند صبحانه، نهار و شام ارائه نمی شود.

اقامت صبحانه (Bed & Berakfast)
در این نوع از اقامت اتاق به همراه صبحانه رایگان به میهمان ارائه شده و میهمان برای سایر خدمات باید هزینه مجزا پرداخت کند.

اصطلاحات بکار رفته در هتل ها

هاف برد (Half Board)
در صورت اینکه اتاق شما به این صورت رزرو شده باشد، به این معنا است که همراه با اقامت شما صبحانه و نهار نیز به شما به صورت رایگان ارائه شده و شما تنها برای باقی خدمات دریافت کرده باید هزینه مجزا پرداخت کنید.

فول برد (Full Board)
در اینگونه از پذیرش اقامت شما به همراه امکان استفاده رایگان شما از صبحانه، نهار و شام بوده و برای استفاده از این امکانات شما نیاز به پرداخت هزینه ای ندارید و در صورت دریافت خدمتی غیر از این موارد تنها باید هزینه آن را مجزا پرداخت کنید.

اصطلاحات بکار رفته در هتل ها

چک اوت یا خروج
شما در تاریخی که روز خروج خود را از هتل اعلام کرده اید باید راس ساعت ۱۲ اتاق را تخلیه و تحویل دهید. این فرایند تخلیه، تسویه و خروج از هتل به اصطلاح چک اوت گفته می شود.

FaLang translation system by Faboba